+90 535 881 41 51

KARATE OKULLARI

Spor, çocuklar için sadece sağlık ve fiziksel gelişim için değil, aynı zamanda kişilik ve psikolojik gelişimleri açısından da önemlidir. Spor yapan çocuklar kişisel deneyimlerini, yaratıcılıklarını geliştirir ve sorumluluk duygusu kazanırlar.

Aynı zamanda yardımlaşma ve işbirliği yapma, arkadaşlarına saygı ve oyun kurallarına uyma becerisi gösterme gibi sosyal davranışları da kazanarak olumlu bir benlik gelişimi sağlar. 

Çocuğun spor yapmasındaki temel fiziksel amaç, kardiovasküler dayanıklılığı, sinir-kas koordinasyonunu, kuvvetli ve esnekliği geliştirmek olmalıdır. Bu özellikler, okul öncesi ve okul dönemi çocuklarda oyun şekilleri altında pedagojik yaklaşımla yapılan uygulamalarla kazandırılmalıdır. 

Karate bio-motor özelliklerin üst düzey gelişimine yardımcı olan temel spor branşlarından bir tanesidir. Geleneksel yapısından gelen geniş hareket yelpazesi ve disiplin anlayışı çocuğun bu dönemdeki fiziksel ve psikolojik gelişimine önemli katkılarda bulunur. Gelişim gösteren çocuklarımız belirli dönnemlerde yapılan kuşak sınavları ile bir üst kuşağa geçirilir. 

Gelişim düzeylerine göre turnuva müsabakalara katılan öğrencilerimiz milli sporcu olan antrenörler tarafından çalıştırılmaktadır.  

Karate çalışmalarımız Çekmeköy/Sancaktepe bölgesindeki 150 metrekare stüdyo salonumuzda yapılmaktadır.