+90 535 881 41 51

Sık sorulanlar

Çocuğum basketbol okuluna nasıl kayıt olabilir?

Öncelikle irtibat bilgilerimizden bize ulaşınız. İlk antrenmana davetlimiz olarak katılabilirsiniz. Bu sayede çocuk kesin kayıt yaptırmadan önce ortamı tanıyabilir, antrenörleri ve takım arkadaşları ile tanışabilir. Bunun bir diğer faydası, antrenörlerin sporcunun mevcut potansiyelini gözlemleyerek onun için Batı Spor Kulübü'ndeki en uygun grubu tespit etmesidir.

Batı Spor Kulübü'nün özel antrenman kıyafeti var mıdır?

Batı Spor Kulübü'nün renkleri kırmızı-beyazdır. Bu renklerde hazırlanmış teri emen özel delikli kumaştan imal edilmiş çift taraflı kullanılabilen, üzerinde Batı logosu ve sporcu numarası baskılı kıyafetler kesin kayıttan sonra kulübümüzden tedarik edilir. Bütün antrenmanlara bu formayla katılınması istenir.

Antrenmanın yanında maçlarda yapılır mı?

Batı Spor Kulübü, sporcuların antrenmanlarda öğrendikleri bilgileri pekiştirebilmesi ve maç tecrübesinin artması için Basketbol Gelişim Ligi, Junior Lig gibi özel turnuvalara katılır. Belli bir seviyeye ulaşan sporcular için resmi lisans çıkarılır ve (küçük, yıldız, genç) seviyelerine göre basketbol federasyonunun düzenlemiş olduğu resmi istanbul basketbol liginde mücadele etmeleri sağlanır.

Basketbol antrenmanları sezonu ne zaman başlar?

Basketbol okulu antrenmanları ve takım çalışmalarımız yıl boyunca devam eder. Okulların kapanmasıyla beraber yaz antrenman programına geçilir. Burada kış sezonundan farklı olarak antrenmanlar hafta içi ve gündüz saatlerinde yapılır.

Antrenmanlar nasıl yapılır?

Antrenmanlarda 2 antrenör ve 1 yönetici bulunur. Her antrenman grubu en fazla 18 spprcudan oluşur. Dileyen veliler antrenmanı salon içinde ayrılmış özel bölümden izleyebilir. Yaş gruplarına göre özel antrenman programları uygulanır.

Çocuğumun gelişimi takip ediliyor mu?

Çocuğun gelişimi 2 aşamalı olarak düşünülür. Basketbol gelişiminin yanında kişisel gelişimi de özenle takip edilir. Her sporcuya özel olarak açılan sporcu takip dosyasında devam durumu, okul notları, antrenmanlarda izinli olduğu günler ve veli görüşleri, kilosu-boyu gibi özellikler takip edilir ve düzenli olarak güncellenir.

Batı Spor Kulübü faaliyetleri kısaca nelerdir?

Batı Spor Kulübü'nde spor eğitimine başlamak isteyen bir gencimiz öncelikle yıl boyunca İstanbul Anadolu yakasında iki ayrı salonda devam eden basketbol okullarımızdan faydalanabilir. Sömestre tatilinde ise kış ve kayak kamplarımızı ziyaret edebilir. Yaz tatilini, yaz ve basketbol kampımızla beraber fiziksel gelişim ve doğa kampımıza katılarak değerlendirebilir. Yaz tatilinde uzun süre İstanbul da kalacak olan gençlerimiz haftanın beş günü olarak sürdürülen yaz spor okullarımıza katılabilirler.

Batı Spor Kulübü'nün standartlarını nelere göre değerlendirebiliriz?

BATI Spor Kulübü'nün BOB (Basketbol Okulları Birliği) yönetim kurulu üyeliği ve TBF ile yakın ilişkileri dolayısı ile basketbol okullarının kalitesinin çok üst standartlarda olduğunu söyleyebiliriz. Yaz Spor Okulları ve kamplar konusunda da geride bıraktığımız senelerimiz bizim en iyi ve doğru referansımızdır. (başlangıç tarihimiz 2002)

Batı Spor Kulübü eğitmenlerini hangi kriterlere göre seçer?

Öncelikle ve mutlaka eğitim vereceği branşta yeterlilik belgesi sahibi olması ve bu konuda prosedür olarak belirlenmiş bir süreyi yardımcı antrenör olarak Batı Spor Kulübü bünyesinde geçirmesi gerekmektedir. İnsan ilişkileri ve empati yeteneği değerlendirmesi ön planda tutulurken her şeyden önce eğitim verdiği çocuklarımıza çok iyi bir rol-model olması değerlendirilir. Eğitmenlerimiz için tıklayınız.

Batı Spor Kulübü etkinlikleri ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabiliriz?

Haber bültenimize üye olarak yeni programlarımızdan ve gelişmelerden E-Posta yolu ile haberdar olabilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı inceleyebilir veya irtibat bilgilerimizden koordinatörlerimizi telefonla arayabilir, aklınızdaki sorulara yanıt alabilirsiniz. Basketbol okullarımız için sizi uygun olursa antrenman saatlerinde salonlarımızda ağırlamak isteriz. Kamp bilgilendirmesi için ise tanıtım elemanlarımız ziyaretinize gelebilir.

Batı Spor Kulübü bünyesinde ne gibi kamplar var?

Kış sezonunda şubat tatili dahil olmak üzere 1 hafta öncesi ve 1 hafta sonrasında Uludağ kayak kampımız yapılmaktadır. Yaz sezonunda ise Basketbol Kampı, Fiziksel Gelişim Kampı, Babalar-Çocuklar Kampı ve Doğa Kampları olmak üzere çok çeşitli kamplarımız mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için Kamplar bölümüne bakınız.

Çocuğumu kaç yaşından itibaren kampa yollayabilirim?

10 yaşını doldurmuş tüm çocukları kamplarımıza dahil edebiliriz.

Kampınıza İstanbul dışından katılmak istiyoruz. İrtibat ve iletişim ne şekilde oluyor?

İstanbul dışından katılan kampçılarımızı ailesi yol güzergahı üzerinde belirlenen buluşma noktasına getirerek otobüsümüze teslim etmektedir. Aynı bölgeden yeterli sayıda katılımcı olduğunda Batı Spor Kulübü'nün rehberleri eşliğinde teslim alınarak servis aracımızla otobüsümüze katılımları sağlanmaktadır.

Yaz Spor Okulunuza katılmak istiyoruz. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Sitelerde organize ettiğimiz Spor Okullarımıza yalnızca site sakinleri katılabilir. Ancak okullarda yaptığımız çalışmalara katılabilirsiniz. Bunun için bizimle irtibata geçerek size en yakın Yaz Spor Okulumuzun yerini öğrenerek kayıt olabilirsiniz.

Yaz Spor Okullarınızın programı nedir?

Yaz Spor Okullarımızın hepsinde tam gün ve yarım gün seçenekleri mevcuttur. Programlarımız Basketbol - Yüzme - Tenis - Jimnastik - Görsel Sanatlar ve yabancı dil branşlarını içermektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.